رستوران گردی در هفت روز

برنامه رستوران گردی برای اولین بار در خاورمیانه برگزار می شود و در یکی از روزهای هفته آن ۵۰۰ کودک کار در رستوران های تهران پذیرایی می شوند.

هفته رستوران گردی از چهارم آبان در ۶۳ رستوران تهران و ۱۲ رستوران شهر مشهد آغاز شده است و تا دهم همین ماه ادامه دارد، ضمن این که این رستوران ها از ۱۰ تا ۲۵ درصد تخفیف به مردم ارائه می کنند.

هر یک از روزهای این هفته نامگذاری شده است. روز اول و دوم با نام های مهربانی و کودک یک هدف را دنبال می کند که آن هم توجه به کودکان کار است. در این هفته ۱۲ رستوران به صورت رایگان کودکان کاری را که تحت پوششNGO ها هستند پذیرایی می کنند.

سال آینده باید به سبک غذایی اقوام مختلف ایرانی نیز توجه شود. ما در ایران رستوران های کمی داریم که غذای کشورهای دیگر را سرو کنند. به همین منظور غذای فرنگی مردم ایران محدود به استیک و غذاهای ایتالیایی شده است. تمرکز بر غذای ایرانی لزوما لطف نیست، باید مردم ایران با غذاهای کشورهای دیگر نیز آشنایی داشته باشند. در روز خانواده رستوران داران نیز سعی می شود از خانواده کارکنان رستوران ها قدردانی شود، اما در روز اصراف نکردن نیز برنامه ویژه ای برای مشتری های رستوران ها در نظر داریم به این صورت که رستوران ها به مردم یاد می دهند اسراف نکنند. اگر غذایی ته بشقاب مشتری ماند به او ظرف یک بار مصرف بدهند و بگویند باقیمانده غذایتان را با خود ببرید؛ چون برخی افراد فکر می کنند این کار ناپسند است، در حالی که اسراف کردن مورد قبول نیست.

در روز آخر که روز رستوران شایسته نامگذاری شده است، از مردم می خواهیم اگر از خدمات رستورانی راضی هستند به آن مکان بروند و با حضور خود در آن رستوران از خدماتی که می دهد قدردانی کنند.هفته رستوران با همکاری شهرداری، سازمان رفاه و خدمات شهری و مجموعه فیدیلیو و اتحادیه رستوران داران برگزار می شود.

میثم مشایخی، مسئول برگزاری این هفته می گوید: قصد داریم با برگزاری این هفته توجه مردم را به صنف رستوران داران بیشتر کنیم. به هر حال در چند سال اخیر روند رستوران گردی میان مردم افزایش پیدا کرده است به صورتی که در سال های اخیر روند رشد تعداد رستوران ها در تهران بیش از ۷۰ برابر شده است. در این هفته مشتری رستوران ها شرایط بهتری را برای رستوران رفتن پیدا می کنند و رستوران داران نیز در این فصل که مشتری کمتری دارند، می توانند با ارائه تخفیف تعداد مشتریان خود را در یک هفته از سال به تعداد مطلوبی برسانند. بنابراین با استفاده از این فرصت، ارزش های فرهنگی را در قالب نامگذاری روزهای هفته وارد برنامه های هفته رستوران گردی کردیم.

منبع : جام جم آنلاین

/ 2 نظر / 54 بازدید
j

n

j

n